Na skok v Londýně

Zdravím Vás opět v neděli.

Dnešní článek bude opět cestovatelský a bude ve fotkách. Musím říct, že letos se nám s milým dařilo podívat se na více míst…a možná se ještě někam stihneme podívat, rok ještě neskončil. 🙂

DSC_0095

V listopadu jsme se vydali na skok do Londýna.
Bylo to opravdu jen na skok, podívat se na místa, kde se nám líbilo loni a vidět místa, která jsme loni nestihhli.
Tak se pohodlně posaďte, vyrážíme.

DSC_0088První večer, cestovali jsme hodně na lehko, takže z letiště jsme se rovnou vydali do města, za budovani vidíte Londýnské oko.

Po krátké procházce a večeři v Pret A Manger jsme se vydali k našim hostitelům. I tentokrát jsme bydlení měli zajištěné přes airbnb a bydlení bylo úžasné. A to nejen vybavením pokoje, ale i přístupu naší hostitelky. Nebylo to jako bydlet někde jidne s divným pocitem, ale cítili jsme se jako u přítel na návštěvě. Dala nám skvělý tip, takže jsme cestovali celý den zadarmo. A to díky hostitelce a akci, kterou zrovna měla společnost Mastercard. Takže pokud byste měl někdo cestu do Londýna a hledal ubytování, dejte mi vědět, pošlu Vám odkaz na naši hostitelku. 

Druhý den ráno jsme se vydali na britskou snídani do vyhlášeného bistra Regency Café.

DSC_0102 Stejně jako loni, ani teď jsem to nesnědla. Řekla bych, že se bistro od svého otevření moc nezměnilo. Potkáte tu lidi z kanceláří i dělníky jak sedí vedle sebe. Za 5 liber dostanete full english breackfast, kterou vydíte na talíři, tousty a čaj nebo kafe. Určitě si ale dejte hash brown (jsou to vařené brambory, které se usmaží – jsou to ty trojúhelníčky na druhém talíři – a když to nezní, chutnají naprosto skvěle).

DSC_0103

Posíleni snídaní jsme se vydali do centra. Tady je  kus House of Parliament.

DSC_0128

DSC_0143

Zašli jsme do St. James parku, kde je spousta veverek, které přijdou až k vám…když jim něco dáte.

Pak naše kroky vedly přes Trafalgar Square do Covent Garden, kde už bylo vše nachystané na Vánoce.

DSC_0283

DSC_0279

DSC_0280

DSC_0287Nemůžu si pomoct, ale výzdoba tam byla dalekoh hezčí a kouzelnější než je u nás, ať už to je výzdoba vánoční nebo podzimní, co myslíte?

DSC_0068

DSC_0069

Kdykoliv nás přepadl hlad, zašli jsme do Pret A Manger. Jídlo i pití je tam skvělé, chutné, není smažené. Velká část ne-li všechno je bio a co ví, nákupem určitých jídel přispějete na lidi bez domova. A to co se neprodá se večer rozveze do ubytoven pro bezdomovce.

DSC_0092Neskutečná dobrota. Takové bagety chci i u nás. Bageta se sýrem, tomatovou omáčkou, řeřichou…tady jen hádám. Ale chuťově opravdové a poctivé jídlo. 

DSC_0090

Bez zbytečných dochucovadel a příkras, podané vtipně.

DSC_0093

DSC_0296

Nenechali jsme si ujít ani Towe a Tower Bridge.

DSC_0308

DSC_0301

DSC_0305

Pokud vás zajímá, proč je kolem Toweru tolik červené, jsou to ručně vyráběné porcelánové květy máku. Je jich přes 800 tisíc a každý květ je za vojáka, který padl v První světové válce. Tyto květy se pak prodají a půjdou na charitu. Protože jsme byli v Londýně zrovna v týdnu, kdy si připomínali vypuknutí právě této války, makové květy byly téměř všude, lidé je nosili na kabátech, taxíky je měly na chladičích a pomníky jimy byly doslova obsypány.

DSC_0095Z večerní procházky.

A nemůžou chybět ani úlovky z Londýna a dobroty, které jsme si dopřávali.

DSC_0336Úlovky.

DSC_0331

DSC_0062Vánoční perníkové latté v Costě s perníčkem.

DSC_0067Ano, byla jsem nadšená z kelímku, kterým byl sob a měl i ocásek. 

DSC_0100Kokosová voda, tahle je s trochou ananasu. Kdykoliv mám možnost si ji koupit, tak si ji koupím. Chutná prostě skvěle a u nás ji běžně v obchodech neseženete.

DSC_0327

A to je vše. Tohle byl dlouhý článek plný fotek, doufám, že se vám líbil. Dejte mi vědět, kam se chystáte vy. Jedete někam letos nebo příští rok?

Mějte se hezky.

Reklamy
Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: