Řím

Je to už pár dní co jsem se vrátila s milým zpět do ČR. Museli jsme se chtě nechtě aklimatizovat zpět a zapojit se opět do pracovního procesu. Kufry už jsou taky vybaleny a tak je čas na prohlížení si fotek a toho co jsme zažili.

Ani vy nepřijdete zkrátka, podělíme se s vámi o ně.

DSC_0642

V den příletu, po zdlouhavém hledání našeho dočasnéh bydlení, jsme se vydali ke Koloseu a odtud směrem do centra, abychom se trochu zorientovali. Tady by se hodila poznámka, že na této dovolené ani zdaleka všechno nevycházelo tak, jak mělo. Počínaje opravdu dlouhým hledáním našeho ubytování, následným hledáním vytipovaných restaurací z tripadvisoru,bloudění v zapadlých uličkách…. no nebylo toho málo.

Po odpolední a večerní procházce centrem jsme si rychle sestavili program na další dny.

Den první – Koloseum, Forum Romanum, Palatin

Chytře jsem chtěla napsat historický Řím, ale to je snad celý Řím. 

Tedy hned první den po příletu jsme se vydali na prohlídku Kolosea. Nebudu vám nic nalhávat, byla jsem hodně zvědavá, jestli je takové jaké ho znám z filmů a fotek. No realita byla tročku jiná. Koloseum je u silnice, což mě osobně překvapilo. Ale jakmile se dostanete dovnitř na ruch okamžitě zapomenete, protože se skutečně přenesete v čase zpátky.

DSC_0622

 

 

Když už jsme u toho času, jeslti se vydáte do Říma na návštěvu právě takových památek, jako je Koloseum, nelekejte se front. Vypadají, že v nich strávíte hodiny, ale my se dostali dovnitř asi za 30 minut a to jsme neměli rezervované lístky. Venku se nás snažili odchytit „průvodci“, kteří slibovali, že nás bez čekání ve frotně provedou vnitřkem Kolosea, poví nám o jeho historii a dostaneme se i do míst, která jsou zpoplatněná, což sice znělo lákavě, ale „průvodci“ nepůsobili moc důvěryhodně. Navíc nám tvrdili, že fronta je minimálně na 2 hodiny. Nevím, kam všude měli vstupy, a je to na zvážení každého, jestli se vydá s nimi nebo ne. My si počkali těch 30 minut a pak se mohli projít místy, kudy chodil Římský lid na chléb a hry, z míst určených divákům si prohlédnout arénu i její pozdemí a uvnitř se pak dočíst něco více o stavbě. Jen stěží se chce člověku věřit, že stavba trvala 8 let.

DSC_0667

Koloseum a jeho podzemí

DSC_0674

DSC_0671

 

Co se vám asi uvnitř ani venku u Kolosea nepovede je fotka bez dallších turistů, jsou jich tam mraky. A to ve dne i v noci. Dobře v noci trochu míň, ale jsou tam. Stejně tak, jako neodbytní prodejci selfie tyček, svítíchích ptákovin, které vystřelují do vzduchu, růží, deštníků (když prší) a já nevím čeho všeho ještě. 

Po Koloseu jsme pokračovali na Forum Romanum, které je jen pár kroků od něj. A navíc vstupenka do Kolosea za 12 EUR je i právě do Fora Romana (skloňuju to správně?) a do Palatinu. Vstup do nich musíte uplatnit do 24 hodin….myslím. 

 

DSC_0682

DSC_0709

DSC_0703

Ve Forum Romanum jsou všude popisky v angličtině, takže si přečete na co se vlastně díváte a neříkáte si:„Kamen. Další kamen. Hromada kamení.“

V Palatiu už to s popisky tak slavné nebylo, ale měli jsme skvělé knižní průvodce, kteří nám byli nápomocni, když jsme tápali.

Můžu zodpovědně říct, že jsme se snažili projít všechno poctivě, ale k odpoledni už jsme cítili, že je třeba doplnit enegrii nečím k zakousnutí a samozřejmě kávou. Větu:“Un café, un cappucino.“ jsme si osvojili rychlostí blesku.

Po doplnění energie jsme se jako vlastně každý večer vydali na naše nejoblíbenější náměstí, odpočinout si u fontán a nechat ze sebe pomyslně smýt únavu z daného dne, poslouchat tekoucí vodu, která uklidní celé hektické město.

 

Tolik začátek naší dovolené v Římě. V dalším článku budeme pokračovat.

 

Reklamy
Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: