Příprava na Řím

Pomalu se chystám na dovolenou. Kromě chystání věcí, které potřebuji s sebou a následného hroucení, že kufr je těžší než je povolená váha, to pro mě zamená zjišťování, kam stojí za to se zajít podívat, najíst, napít….

Abych si to nemusela pamatovat nebo lepit papírky do průvodce tak, že pak vypadá jako papoušek, který ztratil poslední zbytky soudnosti. Dostala jsem pomocníka, Moleskine City Notebook.

DSC_0001

A chystám se ho využít na plno.

City Notebook v sobě má mapu metra, města i s jednotlivými ulicemi.

DSC_0004

DSC_0005

Samozřejmě nechybí místo na poznámky.

DSC_0006

to už je teď z části zaplněné

 

Navíc má ale ještě další kategorie, jako místa/recepty, bary/vinárny/příběhy, knihy/filmy/ hubra a několik plonkových kolonek, které si můžete doplnit dle libosti. Zkrátka, aby si člověk mohl všechno zapsat a na nic nezapomenout. Blok má i samolepky s předdefinovanými kategoriemi a pak i volné na kategorie nové.

DSC_0008 – kopie

Blok má v sobě ještě perforované čtverečky. Nejsem si přesně jistá na co, možná když chcete dát rychle svůj email nebo číslo a nechcete trhat celou stránku.

A nakonec – to nejlepší. Několik průhledných fólií, které si můžete vlepit do mapy a vyznačit si tak plánovanou trasu nebo místa, která nesmíte minout.

DSC_0010 – kopie

Pomalu ho zaplňuji vlastními poznámkami a informacemi, které nutně potřebuji s sebou a těším se, jak do něj budu psát v průběhu dovolené.

Věřím, že někomu se to může zdát v době chytrých telefonů s připojením na wi-fi kdekoliv jako zbytečnost, ale já mám ráda věci uspořádané a napsané, tak trochu šprťácké. 🙂 Co na to říkáte? Jak plánujete dovolenou vy?

 

 

Reklamy
Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: