Cestování za kačku…skoro

Posledně jsem se s vámi podělila o pobyt na jižní Moravě a u cestování ještě zůstaneme i dnes. Neznám totiž snad nikoho, kdo by se nechtěl někam podívat. I ti, kteří jsou nejspokojenější doma, mají jedno nebo dvě místa, kam by se rádi podívali.Já mám kolem sebe hlavně ty, kteří mají podstatně větší číslo na seznamu míst, které prostě musí/chtějí vidět na vlastní oči.
Sama k nim patřím. Cestuju ráda. Děsně ráda. Ale co si budeme povídat, každá taková legrace něco stojí a zatím nejsem další Rockefeler, takže se snažím cestovat za co nejmenší náklady. Nepředstavujte si, že má podoba cestování obnáší velký batoh, i když ten taky vozím, stopování u silnice nebo dopravování se v nákladním prostoru a přespávání pod širákem, ne.

 

 

Hodně mých přátel plánuje dovolenou na červenec, srpen, kdy pojedou do zahraničí. Já obvykle vyrážím v říjnu, listopadu. Jestli vás zajímá, proč cestuji většinou na podzim, tak to rozhodně není pro to, že bych tak zbožňovala tohle roční období. Po pravdě, podzim nemám ráda. Je to mé nejmíň oblíbené roční období. Možná za to může září, kdy začíná škola, ale podzim mi přijde smutný, depresivní. Podzim já prostě nesnáším.

Jedna z mála věcí, která je na podzimu ale fajn, je to, že se zlevňují letenky. Nikdy jsem nepátrala po tom proč, ale co si budeme povídat, určitě to má co do činění s koncem hlavní dovolenkové sezóny a do Vánoc je ještě celkem daleko. A tak se aerolinky snaží nalákat cestující i v hluchých měsících jako jsou ty podzimní nebo jarní.

Tady by mohl článek skončit s radou, ať teda každý sleduje akce aerolinek. Jenže nekončí.

Je totiž stránka, která to hlídá za vás. Koukněte na www.cestujlevne. com. Najdete tam momentální akce aerolinek, ale i autobusů a sem tam i upozornění na chyby v systému bookování letenek, kdy jsou ceny prostě ne-u-vě-ři-tel-né.
Stačí si jen vybrat, kam byste se chtěli podívat nebo si počkat, až se objeví zrovna vaše vysněná destinace. A nehlídají akce jen z letišť v ČR, ale i z Bratislavy, Vídňe, Budapešti, německých a polských letišť. A určitě jsem ještě na nějaké zapoměla. Samozřejmě mají i facebook, pro ty kdo by je chtěli sledovat takhle.

Když už máme letenky za hubičku, chtělo by to i ubytování, které neudělá díru do rozpočtu. To se dá vyřešit, hostely, B&B, ubytovnami nebo… Nebo se ubytovat u místních. Ne u kohokoliv kde se vám zrovna zamane, to je jasný.

K tomu slouží stránky jako www.airbnb.co.uk nebo www.coachsurfing.com. Jedná se o stránky, kde se sdružují lidé, kteří nabízí k pronájmu pokoj, byt nebo rovnou celý dům za cenu nižší než nabízí hostely, hotely. Navíc poznáte nové lidi.

S milým jsme se takhle ubytovali právě přes airbnb. Pravda, chvíli jsme hledali mezi hostely, ale nic nám nepadlo do oka a došli jsme k závěru, že se nám nechce platit tolik peněz, když většinu času stejně budeme trávit venku. To co potřebujeme, je čistá postel, koupelna. Na kontinentální snídaně nás taky zrovna neužije, raději ochutnáváme místní jídla.

Abyste se mohli takhle ubytovat, musíte si na airbnb otevřít profil, vyplnit nějaké informace o sobě.
Pak zadáte místo, kam jedete, termín, počet osob a vybíráte. Super je, že můžete nastavit kritéria výběru, jako je cena, lokalita, klimatizace, atd. Jednotliví hostitelé i hosté jsou hodnocení, což taky pomůže v rozhodování.
Když máte vybráno, přečtete si info o vašem hostiteli, někteří mají pravidla, která musí hosté dodržovat, takže je dobré projít i je a kontaktovat ho.
Jakmile se domluvíte, uhradíte částku za ubytování a je to.

 Zlákal vás článek k cestování? Pojedete někam letos na podzim? A kde se ubytujete?

Reklamy
Následující příspěvek
Napsat komentář

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: