Adventní diář DIY

Taky jste dostávali na Mikuláše dventní kalendář? Taky jste měli radot, že můžete hned naráz vyloupat pět políček? Snad všichni z mého okolí se každé ráno těšili, až si budou moc vyloupnout čokoládu na daný den.

I teď, když už jsem trochu větší mě adventní kalenáře stále lákají. Ale stává se u nás pomalu tradicí, že místo adventního kalendáře dávám adventní diář. Pokud se ptáte co to je, tak by se to dalo nazvat i Vánočním plánovačem. Je to sešit rozdělení do několika částí, kam si můžete zapisovat seznam dárků, které chcete pořídit, cukroví, které chcete letos péct/ochutnat. Nebo to může být deník právě o tom, jak probíhal advent. Je to ideální pomocník pro prudce organizované jedince, co mají rádi ve všem pořádek a přehled nebo pro zapomětlivce, pro které je to nedocenitelný pomocník. Rok co rok ho vyrádím. A ráda se s vámi podělím o jeho výrobu.

Co budete potřebovat:

sešit

několik listů na scrapbook (ideálně s vánočním nebo zimním motivem)

barevné papíry

lepidlo

nůžky

ozdobné nůžky

raznice

fixy

pravítko

věci na ozdobění: mašle, peříčka, dřevěné dekorace, lepící kamínky,…

Obrázek

DSC05908

Obrázek

Jdeme na to:

Takto vybaveni se pustíme do díla. Já si rozložím všechny listy a zdobení a kombinuju je mezi sebou a hledám to pravé ořechové. Když najdu to, co lahodí mému oku nejvíce, přijdou na řadu nůžky a po nich lepidlo. Nalepím nejdřív jednu stranu desek a pak druhou. Poučena                    z minulých let nechám lepidlo pořádně zaschnout. Nejlépe na topení.

DSC05941

DSC05939

Následuje zdobení hlavní strany. A opět schnutí během kterého si stříhám záložky. Já obvykle dělám 5. Jednu na kalendář, cukroví, dárky, poznámky a co stihnout.

Kalednář, který vlepím do sešitu si najdu na internetu a vytisknu ve velikosti, která mi vyhovuje. Stačí zadat do googlu weekly calendar template a už se na Vás sypou odkazy. Do něj ještě vypíšu důležité dny (nejen 24. prosince, ale i Mikuláše, Barborku.. )

Na první stránku vepíšu pár řádků a pak už jen doufám, že se bude líbit a používat.

Taky vyrábíte adventní diář? Nebo jste se do něj pustili prvně? A co kalendáře, máte? A loupete poctivě políčko denně?

Reklamy
Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: